Ska në stok

Premium Kafe, VILVETA – 500g

11.99 
23.98  /kg

S’ka stok

Numri i artikullit: 60709-10 Kategori: ,

Përshkrim

Ne blejmë vetëm nga fermerë të vegjël që prodhojnë sasi të vogla kafeje dhe që i kushtojnë vëmendje cilësisë dhe qëndrueshmërisë. Shumica janë familje që i përkasin popujve tradicionalë, autoktonë. Frutat e pjekura plotësisht të kafesë të korrura me dorë ose lahen në procesin e përpunimit të lagësht duke përdorur tul të operuar ekologjikisht dhe thahen në diell në qendrën e përpunimit (kafe e larë), ose frutat e kafesë thahen dhe paketohen (kafe natyrale).

Drum pjekur fasule të tërë I butë dhe i ulët në acid. Një kafe e fortë me një krem ​​të mrekullueshëm dhe një shënim çokollate 80% Arabica, 20% Robusta.
Forca 4/5 UTZ & Makina ekspres e certifikuar për tregti të drejtpërdrejtë = bluarje të imët Filter makine kafeje = bluarje mesatare Tenxhere ekspres = bluarje mesatare.
Shijoni këtë kafe të mrekullueshme vjeneze.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 kg