In Stock

Shampon për Enë Limon, ORS – 900ml

0.89 
0.99  /l

Ka stok

Numri i artikullit: 17116-10 Kategori: , ,

Përshkrim

Përmban: Sulfat natriumi Laureth, Cocamide DEA

Agjent efikas për larjen e enëve me aromë limoni për larjen e enëve dhe heqjen e mbetjeve të dhjamit në enët.

Udhëzime për përdorim: Hidhni 2-3 ml detergjent në 5L ujë. Lani dhe shpëlani enët në mënyrën e zakonshme.

KUJDES: Shkakton acarim serioz të syve. E dëmshme për jetën ujore me efekte afatgjata.

Masat e kujdesit të shtuar: Mbajeni larg fëmijëve. Lani duart plotësisht pas trajtimit. Vishni mbrojtjen e syve. Shmangni lëshimin në mjedis. Shpëlajeni me kujdes me ujë për disa minuta. Hiqni lentet e kontaktit, nëse janë të pranishme dhe të lehta për t’u bërë. Vazhdoni shpëlarjen. Nëse acarimi i syve vazhdon: Merrni këshilla / vëmendje mjekësore. Hidhni përmbajtjen / enën në përputhje me rregulloret kombëtare.

Perberesit: Aqua, Natriumi Laureth Sulfate, Natriumi Klorid, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Aromë, Glicerinë, Glycol Distearate, Benzisothiazolinone / Methylisothiazolinone, Acid Citrik, Ngjyra, EDTA, Parfum. 5-15% surfactant anionic, <5% surfactant jo-lonic, aromë, konservues. agjent ngjyrosës. Përmban: Citral, d-Limonene, Linalool, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone. Mund të shkaktojë një reaksion alergjik.

Informacion shtesë

Peshë 0.9 kg