In Stock

Marmelate Kaça, Eurofood - 880gr

2.50 
2.84  /kg

Ka stok

Numri i artikullit: 20119-10 Kategori: , ,

Përshkrim

Përmbajtja: sheqer, pure trëndafili, agjent xhelues - pektinë, rregullues aciditeti - acid citrik, konservues E202. 100 g reçel përmban 55 g fruta (trëndafili) dhe 63 g sheqer. Ruani në një vend të thatë dhe të errët. Ruani pas hapjes në çerdhe. Data skadimit është e shtypur në ambalazh

Neto: 880g +/-2%
Neto: 2,5 kg +/-2%

Informacion mbi ushqimin

Average content

per 100 гр :
Energji 1243 KJ/297 Kcal
Yndyrë 0 gr
saturates 0 gr
Karbohidrate 71.1 gr
Prej te cilave sheqer 61.3 gr
Proteina 1.1 gr
Kripe 0.1 gr

Informacion shtesë

Peshë 0.88 kg