In Stock

Ljutenica (Djegësore) Shtëpie , Ask - 550gr

3.99 
7.25  /kg

Ka stok

Numri i artikullit: 26102-20 Kategori: ,

Përshkrim

Ljutenica, e shkruar gjithashtu Lyutenitsa ose Lutenica (loo TEHN ee SAH) është një përzierje pikante, e bërë në shtëpi, e trashë e specave të kuq të pjekur dhe fefferoni (chili), domate, karota dhe hudhër. Kjo shije e jashtëzakonshme perimesh, që shpërthen me shije, është e mrekullueshme te mishi i pjekur në skarë, veçanërisht sallami dhe pula.

Informacion shtesë

Peshë 0.550 kg