In Stock

Lëng Molle & Pjeshke, Frutomania - 200ml

1.00 
5.00  /l

Ka stok

Numri i artikullit: 60403-10 Kategori: , ,

Përshkrim

Vlerat ushqyese

Pjeshka përmban një shumëllojshmëri të gjerë të lëndëve ushqyese që janë jetike për funksionimin e shëndetshëm të trupit të njeriut. Pjeshkët janë të pasura me vitaminë A, beta-karoten dhe vitaminë C (acidi askorbik). Ato janë gjithashtu një burim i mirë i vitaminës E (alfa-tokoferol), vitaminës B (filokinoni), vitaminës B1 (tiaminë), vitaminës B2 (riboflavin), vitaminës B3 (niacinës), vitaminës B-6, fenolit dhe acidit pantotenik. . Pjeshkët ofrojnë gjithashtu një kombinim të pasur mineralesh si kalciumi, kaliumi, magnezi, hekuri, mangani, fosfori, zinku dhe bakri.

Informacion shtesë

Peshë 0.2 l