In Stock

Miell Tip 400, Dellino – 1kg

0.65 
0.65  /kg

Ka stok

Numri i artikullit: 23105-10 Kategori: ,

Përshkrim

Çka eshte: miell i bardhe i bluar nga gruri i perzgjedhur, me nivelin e proteines nga 9 deri me 11 perqind i prodhuar me kujdes te veçanet ne menyre qe te ekstraktohet nje pjese e caktuar nga kokra e grurit.

Kur te perdoret:i njohur si miell i bardhe,ky lloj mielli mund te perdoret per te gjitha nevojat e gatimit. Ne veçanti, eshte ideal per embelsira, pallaqinka, kifle, pite, flija, krofne e deri te buke te shpejta. Krejt çka duhet te beni eshte dhe ai e ben punen per juve.

 

Permbatja Sasia
Lageshtia 15 max
Permbajtje te hirit (%) 0.450 max
Aciditeti (°) 2.5 max
Proteina (%) 9 min
Gluteni (%) 24 min

Informacion shtesë

Peshë 1 kg